مراجعه کننده امروز ما کاندید کاشت مو به روش PRP  بودند که در سال ١٣٩۴ در کلینیک دکتر خسرویانی کاشت مو را انجام داده بودند. بیمار دو ساله پیش دکتر خسرویانی امروز برای ویزیت مجدد بعد از ٢ سال به کلینیک مراجعه کرده اند.

ایشان در بهمن ماه سال ٩۴ کاشت مو به روش FIT (غیر جراحی) انجام داده اند و بسیار راضی و خوشحال از کاشت مو و تغییر چهره خود میباشند. در آن زمان ٣٢سال داشتند و جلوی سر و مقدازی لابه لای موهایشان خالی بود که در مشاوره اولیه دکتر خسرویانی توضیحاتی مبنی بر اینکه سرشان حدود ٧٠٠٠تار مو احتیاج دارد تا چهره شان کاملا تغییر کند و موهایشان نیز کاملا پرتراکم و خط مویشان به طور طبیعی و زیبایی طراحی شود و ١٠٠٪؜ انتظاری که از کاشت مو را دارند دریافت کنند.

بیمار در آن زمان با اینکه جلوی سرشان کاملا ریخته بود و مویی نداشتند اصرار بسیاری داشتند که کاشت مو به روش PRP بتوانند موهای از دست رفته شان را دوباره به دست بیاورند اما دکتر خسرویانی با توجه به وضعیت سرشان براشون توضیحات دادند که کاشت مو به روش PRP  تضمین خاصی ندارد و بیشتر مناسب مراجعین کنندگانی میباشد که هنوز موی خودشان را روی سر دارند و فقط مقداری ضعیف شده است که ممکن است با کاشت مو به روش PRP مقداری تقویت شود و روند ریزش مو به تاخیر بیافتد.

بعد از مشاوره کامل و توضیحاتی درباره روش های کاشت مو که روش FIT (غیرجراحی) روشی است که در آن تیم کاشت دکتر خسرویانی به صورت تک به تک مو از پشت سر مریض که اصطلاحا بانک مو نیز میگویند برداشت میکنند و به فضاهای خالی سر و مکان های مورد نظر کاشت مو انجام میشود و روش FUT (جراحی) روشی است که در آن متخصصان جراحی با تیغ های مخصوص جراحی نوار باریکی از پشت سر که اصطلاحا فلپ مینامند برداشت میکنند و تیم کات این فلپ یا نوار را کات میکنند و موها را به صورت تک به تک جدا کرده و به تیم کاشت دکتر خسرویانی ارائه میدهد که در مدت زمان مشخصی گرافت های مورد نظر را کاشت میکنند.

بعد از توضیحات و معاینه کردن سر بیمار دکتر خسرویانی باتوجه به بانک موی ایشان و پوست سفتی که در پشت سر داشتند تشخیص دادند که عمل ایشان به روش FIT (غیر جراحی) و تعداد٧٠٠٠ تارمو در یک روز کاشت مو را انجام دهند. بعد از مشاوره و معاینه دقیق حدود یک هفته بعد بیمار برای انجام عمل کاشت مو در کلینیک دکتر خسرویانی حاضر شد. عمل ایشان حدود ۶ ساعت زمان برد و بعد از پانسمان سر توضیحات داده شد.

فردای روز عمل نیز به کلینیک مراجعه کردند و دکتر خسرویانی بعد از باز کردن سر و شست و شوی سر به نحوی که ابتدا یک اسپری مخلوط آب و شامپو بچه درست کرده و اسپری دیگری را پر از آب میکنیم ابتدا تمام گازهای روی سر را کاملا مرطوب کرده سپس از سر جدا میکنیم که اگر در اثر خون مردگی گرافتی به باند چسبیده بود از داخل شکاف ها خارج نشود بعد از باز کردن بانداژ سررا با اسپری مخلوط آب و شامپو کاملا شست و شو میدهیم و با اسپری آب کف های موجود روی سر را از بین میبریم بانداژ پشت سر یا محل برداشت را نیز باز کرده.

بعد از شست و شوی کامل روی محل برداشت را پماد سیلور میزنیم و به بیمار توضیحات کامل میدهیم که بانداژ محل برداشت را تا سه روز باز نمیکند و فقط بانداژ محل کاشت را طبق دستور گفته شده روزی دوبار تا یک هفته شست وشو میدهد و پانسمان میکند.

بعد از سه روز نیز میتواند بانداژ پشت سر یا محل برداشت را باز کرده و دیگر نیازی به پانسمان ندارد. تا سه شب بیمار باید به صورت طاقباز خوابیده و از حمل وسیله سنگین و پایین نگه داشتن سر جداا خودداری کند. پس از گذشت یک هفته بانداژ محل کاشت را هم نیز باز کرده و به حمام رفته و شست و شوی سر به این شکل میباشد که محل کاشت را محکم شسته و ماساژ میدهد و محل کاشت را آرام و در جهت خواب مو یعنی از پشت سر به سمت جلوی سر به آرامی دست میکشیم و در هفته دوم پس از کاشت موها تو فاز ریزش رفته و ریشه ها پیوند خورده اند و باید محکم سررا بشویند.

روند ریزش مو تا هفته ششم پس از کاشت طبیعی بوده و تمام موهای کاشته ریزش خواهند کرد و حدود دو ماه تو فاز ریزش باقی میماند و از ماهه سوم پس از کاشت شروع به رشد میکند و حدود ٩ماه طول میکشد تا کامل کامل شود . حال که حدود ٢سال از کاشت موی این بیمار ما میگذرد ایشان با رضایتمندی کامل از تغییر چهره و تراکم موهای خود به کلینیک دکتر خسرویانی مراجعه کردند تا هم دکتر مجدد وصعیت موهایشان را بررسی کند و هم به عنوان نمونه کار از سر ایشان عکس هایی داشته باشیم…

2015 © حق کپی رایت - کلینیک تخصصی دکتر خسرویانی - طراحی و پشتیبانی رازقیان

مشاوره رایگان      ۲۶۷۶۰۰۳۶ – ۲۶۷۶۰۰۴۷