کاشت مو به روش FIT (یک روز با بیمار)کاشت مو به روش FIT (یک روز با بیمار)

بیمار امروز آقای ٣٢ ساله ای است که وسعت طاسی ارثی مردانه ایشان کامل بوده و روی سر کامل خالی بوده و نیاز به حداقل ۴ مرحله کاشت مو داشتند. عمل امروز ایشان به صورت ترکیبی بوده به این معنی که ابتدا از پشت سر به صورت جراحی برداشت و کاشت میشود و در ادامه مورا از به دیگر روش کاشت مو یعنی روش FIT از پشت سر ایشان به صورت غیر جراحی برداشت میکنیم. تفاوت هردو روش تنها در نحوه برداشت و جداسازی موهای بانک مو میباشد و کاشت آن یکی میباشد. مریض قبل از ورود به اتاق عمل توسط دکتر خسرویانی و تیم جراحی ویزیت مجدد شدن و نحوه انجام عمل برای ایشان مجددا توضیح داده شد .

پس از تزریق داروی آرامبخش و بی حس کردن محل جراحی اقدام به برداشت فلپ مورد نظر کردند . عمل جراحی به نحو خوبی پیش رفت و فلپ به اندازه ٢٨سانتی متر در ٢سانتی متر از سر بیمار برداشت شد و بلافاصله اقدام به بخیه کردن محل مورد نظر کردند . جراحی به صورت کامل و بدون هیچ مشکلی انجام شد به نحوی که بیمار مورد نظر متوجه هیچ گونه درد و اذیتی از ناحیه برداشت نشده و فلپ توسط تیم کات به گرافت های مورد نیاز تقسیم شد و توسط پرسنل کاشت شروع به کاشت شد . کاشت گرافت های جراحی خیلی خوب پیش رفت و تعداد ٢٨٠٠ گرافت از این روش برداشت و کاشت شد پس از تایم ناهار و استراحت انجام عمل دوم ایشان یعنی روش FIT شروع شد. از آنجایی که موهای ایشان بسیار ضعیف بود بنابراین به روش FIT یا همان غیر جراحی نتوانستیم تعداد مورد نیازی که برای سرشان را پیش بینی میکردیم را برداشت کنیم و در این روش تعداد ٨٠٠ گرافت برداشت و در قسمت های مورد نیاز سر کاشت کردیم در مواردی مثل ایشان که وسعت طاسی سر بسیار زیاد میباشد و بانک مو محدود میباشد.

مبنای کاشت مو را بیشتر در قسمت جلوی سر بیمار میگذاریم و سعی میکنیم یک سوم جلوی سر بیمار را پر تراکم کاشت انجام دهیم که بد از عمل کاشت مو تغییر چهره محسوسی را بیمار احساس کند و بعد از کاشت که تمام موهای کاشته شده رشد کامل را کرد وقتی موهای جلوی سر را کمی بلند نگه داریم و موها را به سمت بالا حالت دهند حتی نواحی کم پشتی پشت سر را هم کاور میکند و منظره بدی ایجاد نمیشود. در روش ترکیبی به طور کلی ٣۶٠٠ گرافت را توانستیم از بانک موی ایشان برداشت و کاشت را انجام دهیم و دکتر بعد از معاینه از موهای بدن (سینه) ایشان تصمیم بر این شد که مقدار باقی مانده از گرفت ها را به کمک برداشت از بدن برروی سر کاشت کنیم. برداشت از بدن بیمار هم نیز همانند سر انجام میشود ابتدا موهای سینه را ماشین زده و مقداری آمپول بی حسی به ناحیه برداشت تزریق شد و برداشت از بدن به صورتی که تکنسین کاشت موها را به صورت تک به تک از ریشه برداشت میکند و بعد از اتمام برداشت کاشت را شروع میکند و در نهایت تعداد ۴٠٠ گرافت توانستیم از موهای بدن مریض برداشت کنیم و کاشت را به اتمام برسانیم لازم به ذکر است که موهای سینه آقایان به دلایل هورمونی در بعضی از افراد تنها بین ۵-۶ سال ماندگاری دارد و باتوجه به اینکه موهای کاشته شده به هیچ عنوان ریزش ندارد اما موهایی که از بدن فرد برداشت میشود ممکن است بعد از چندسال ریزش داشته باشد بنابراین گرافت هایی که از بدن برداشت میشود به صورت خیلی حرفه ای لابه لای موهای کاشته شده کاشت میشوند تا حتی بعد از ریزش احتمالی خیلی در چهره و زیبایی بیمار تاثیر آنچنانی نداشته باشد.

در پایان عمل کاشت مو به روش FIT کلینیک دکتر خسرویانی ضمانت نامه ای مبنی بر اینکه هر اتفاقی تا چندین سال حتی نیز بعد از کاشت برای موهای کاشته شده بیافتد کلینیک دکتر خسرویانی ضامن این است که به صورت رایگان ترمیم را انجام دهد . در پایان عمل ناحیه برداشت از بدن بیمار هم مانند ناحیه برداشت پشت سر با پماد سیلور پانسمان میگردد و فردای روز عمل که برای شست شو و تعویض پانسمان مراجعه میکنند پانسمان روی سینه باز میشود و دیگر نیازی به پانسمان مجدد نمیباشد.

2015 © حق کپی رایت - کلینیک تخصصی دکتر خسرویانی - طراحی و پشتیبانی رازقیان

مشاوره رایگان      ۲۶۷۶۰۰۳۶ – ۲۶۷۶۰۰۴۷